sobota, 30 maja 2015

Jak zapisać dźwięk z youtube

Jedną z ciekawych umiejętności które warto opanować to zapisywanie dźwięku z filmu który odnaleźliśmy w serwisie youtube.
Jednym z takich portali jest strona internetowa www.zapiska.pl . Dzięki temu portalowi można pobrać materiał dźwiękowy lub filmowy i zapisać na dysku twardym. 

Pierwszym krokiem powinno być odnalezienie właściwego filmu z serwisu Youtube.
Kolejno należy skopiować oraz wkleić adres filmu w okienko w zapiska.pl tak jak jest to poakazane na obrazku poniżej.


Kolejno trzeba przejść naciskając kontynuuj...


Kolejnym etapem jest zakceptowanie okienka które wyskoczy. Jest to okienko Java, które umożliwia ściąganie ostatecznie pliku.


Ostatnim etapem powinno być wskazanie miejsca w którym chcemy zapisać plik, tak by można było z niego skorzystać.




środa, 27 maja 2015

Zapomniane przyciski w klawiaturze komputera

Klawisze funkcyjne (ang. function key) – przyciski klawiatury, opisane najczęściej od F1 do F12, którym są przypisane określone znaczenia na gruncie konkretnych programów.

Niektóre klawiatury terminala 3270 były wyposażone w 24 klawisze funkcyjne (F1-F24), po dwanaście w rzędzie. Obecnie większość emulatorów obsługuje "górny rząd" klawiszy funkcyjnych (F13-F24) jako SHIFT + Fn (shift dodaje 12 do numeru klawisza). Przykładowo; jeśli na pustym pulpicie klikniesz klawisz F1 to wyświetli ci się

Centrum pomocy i obsługi technicznej,naciśniesz F3 pojawi ci się okienko wyszukiwania,naciśniesz F5 to nastąpi odświeżenie pulpitu to wyżej wtedy gdy nie masz otwartego żadnego programu użytkowego gdy masz otwarty jakikolwiek program albo kilka i kliknięciem myszki uaktywnisz okienko któregoś z nich to klawisze (F1,F2.....) odnoszą się już do poszczególnych funkcji w tym programie,np; F1 to najczęściej pomoc programu,F2 to coś innego,ale to już zależy od konkretnego programu,bo w każdym te klawisze mogą oznaczać coś innego w niektórych programach (np; Winamp) istnieje możliwość skonfigurowania czyli przypisania danego skrótu klawiaturowego do uruchamiania danego polecenia,w tym przypadku użytkownik sam decyduje który skrót klawiaturowy będzie za co odpowiadał klawisze F1 i F2 i inne stosuje się przykładowo do wchodzenia w tryb awaryjny komputera,wchodzenia do Bios - u itp; poza takimi zastosowaniami klawisze funkcyjne (F1 ~ F12) stosuje się bardzo często w grach mających sporo opcji (np; strat

środa, 20 maja 2015

|Jesteśmy w bibliotece jednak

Jako, że jesteśmy w bibliotece chciałbym Wam przybliżyć najnowszą propozycje a w zasadzie akcje Internetową która ma szansę być naszym flagowym produktem. To dzięki niemu będziemy mogli poznawać nowe osoby. Książki które specjalnie wybieramy by móc je rozdać nowym rozmówcą są specjalnie oznakowane pieczęciom oraz unikalnym adresem internetowym który prowadzi do podstrony na której zachęcamy do dzielenia się z innymi czytelnikami z wrażeń po przeczytaniu książki.

Taką książkę możemy przekazać kolejnej osobie która dowie się o działalności Stowarzyszenia Przyjazne Pomorze oraz włączy się do wspólnego działania i poinformuje swoich znajomych o możliwości wsparcia tej działalności społecznej.

http://wedrujacaksiazka.blogspot.com/

Posiadanie skrzynki poczty internetowej, czy to ważne?

http://poczta.interia.pl
Jak to się zaczęło?
Poczta Internetowa to najstarsze narzędzie które wymyślili dla nas "ojcowie Internetu" To za jej pomocą możemy komunikować się z innymi użytkownikami internetu tekstowo oraz dołanczając załączniki czy obrazki. Obecnie najbardziej popularną i stosowaną nazwą jest e-mail co czyta się jako "imail". Oczywiście to nie była pierwsza stosowana nazwa bo starano się upowszechnić różne propozycje. Według wpisu w WIKIPEDI jedną z pierszych nazw emaila był LISTEL lub EL-POCZTA

Ewolucja Myśli
Sama idea stosowania poczty elektronicznej została wymyślona w roku 1965, Autoramiidei byli: Louis Pouzin, Glenda Schroeder i Pat Crisman. Wówczas jednak program ten służył jedynie do komunikacji pomiędzy użytkownikami jednego komputera a sam adres jeszcze nie był stosowany.

Dopiero w późniejszym czasie to jest w 1971 Ray Tomlinson opracował możliwość komunikacji pomiędzy komputerami i to on zaproponował użycie znaku @ zwanego "at" lub częściej w Polsce "małpa" do rozdzielania nazwy użytkownika od nazwy komputera, a później nazwy serwera internetowego.

http://poczta.o2.pl

Potrzebne programy

Do obsługi poczty elektronicznej używa się programów klienckich po stronie komputera oraz serwera który jest uruchomiony stale na dużym komputerze w serwerowni. Znane i popularne programy tego typu to np.: Sendmail, Postfix, Exim, MDaemon, Qmail. Jednak w ostatnich latach bardziej popularne stało się użytkowanie poczty przez przeglądarkę Internetową - ten sposób dostępu określa się mianem Webmail.

Więcej o możliwościach poczty elektronicznej można się dowiedzieć na stronach największej Encyklpoedii Internetowej o nazwie WIKIPEDIA. http://pl.wikipedia.org/wiki/Poczta_elektroniczna

www.poczta.wp.pl
Jeśli jesteś w tym miejscu, to oznacza, że tekst ten CIę zainteresował, zachęcam w takim razie do pozostawienia komentarza poniżej. Napisz jak TY używasz swoją skrzynkę Internetową?

środa, 6 maja 2015

Wyszukiwarki Internetowe

Wyszukiwarki internetowe to doskonały sposób na znalezienie potrzebnych informacji w Internecie. Od początku swojego istnienia pomagały człowiekowi odnaleźć się w gąszczu internetowych witryn. Wraz z upływem czasu kiedy to wyszukiwarek, a co za tym idzie algorytmów wyszukiwania zaczynało być coraz więcej człowiek zaczął sobie coraz mocniej cenić trafność wyników. Strona ta ma za zadanie udostępnić Ci w jednym miejscu większość aktualnie działających wyszukiwarek abyś mógł sam ocenić trafność prezentowanych przez nie wyników i wybrać tą która Ci najbardziej odpowiada. Aktualnie znajdziesz tu wyszukiwarki z największych polskich portali: wp.pl, onet.pl, interia.pl oraz samodzielne wyszukiwarki takie jak: google, netsprint, gooru, szukacz i altavista. 

telewizja internetowa na żywo

http://www.tvn24.pl/
Jednym z ciekawych rozrywek Internetu jest telewizja Internetowa. Jednym z serwisów który umożliwia oglądanie wiadomości na żywo jest TVN24, jednak trzeba wykupić abonament, za darmo natomiast można słuchać wiadomości. http://www.tvn24.pl/wideo/na-zywo/# 

Na stronie dowiemy się również:

Usługa TVN24 audio skierowana jest do klientów indywidualnych i oferuje dostęp do transmisji sygnału audio TVN24. Dzięki niej możesz śledzić na żywo najnowsze informacje nawet wtedy, gdy nie możesz sobie pozwolić na oglądanie telewizji lub odtwarzanie wideo na ekranie komputera. Dostęp z terenu Polski jest bezpłatny. Dostęp z zagranicy wymaga opłaty.

Radio Internetowe

Jeszcze na początku tworzenia się sieci Internetowej rewelacyjnym wynikiem było otrzymanie poczty email w czasie trzech dni. Takie były początki. Z czasem jednak zwiększyło się zapotrzebowanie na usługi w czasie rzeczywistym, co doprowadziło do wyszukiwania kolejnych potrzeb. Jedną z nich było właśnie radio Internetowe. Jednym z najstarszych serwisów które umożliwiało słuchania to http://www.shoutcast.com


To tu można odnaleźć wiele stylów muzycznych z całego świata, wystarczy kliknąć. Czasami może być potrzebny do odtwarzania muzyki program Winamp lub inny podobny odtwarzający muzykę w formacie MP3.

W dzisiejszych czasach by słuchać radia Internetowego nie trzeba mieć włączonego komputera w zupełności zastępują go urządzenia o tej samej nazwie ale całkowicie innej funkcjonalności. Możemy o nim przeczytać na Wikipedii  
To widok nowoczesnego radia sprzedawanego na największym portalu aukcyjnym.
Jest to nowoczesne, wielofunkcyjne urządzenie renomowanej firmy GRUNDIG.

Mysz komputera – jak działania?

Mysz komputerowa jest urządzeniem wejściowym, które przekazuje do komputera
nasze polecenia (przetwarza ruch reki w sygnał dla komputera zrozumiały).
Mysz składa się z następujących elementów:
Przyciski: lewy, prawy, oraz rolka.


Ponadto od spodu myszki znajduje się specjalna dioda, która wraz ze specjalną
soczewką odczytują nasze ruchy – jest to tzw. „mysz optyczna”. W starszych modeli
muszek komputerowych rolę taką spełniała ruchoma kulka.

UWAGA! Mysz optyczna nie działa na niektórych powierzchnia, np. szyba lub powierzchnie z połyskiem. W takim przypadku wystarczy podłożyć pod myszkę zwykłą białą kartkę.

Lewy przycisk myszy służy do wyboru i uruchamiania opcji i programów na ekranie
komputera (niektóre elementy wymagają podwójnego, szybkiego naciśnięcia przycisku).
Prawy przycisk myszy służy przede wszystkim do uruchamiania dodatkowych opcji.
Po najechaniu wskaźnikiem na wybrany plik lub ikonę i naciśnięcie prawego przycisku, na
ekranie komputera pojawią się dodatkowe opcje. Jeżeli chcemy wybrać którąś
z wyświetlonych opcji, należy użyć lewego przycisku myszy.